Zwiedzanie Poznania

Poznań z przewodnikiem

Zajmujemy się nie tylko organizacją imprez ale również zwiedzaniem Poznania z przewodnikiem. Organizujemy również wycieczki rowerowe, turystyczne rajdy samochodowe, podchody z GPS – geocoaching, grzybobrania i inne formy aktywnego wypoczynku.

Z nami mogą Państwo udać się na rajdy piesze – tematyczne (między innymi śladami średniowiecznego Poznania), rowerowe, konne, amatorskie krajoznawcze rajdy samochodowe, spływy kajakowe i wiele innych.

Wycieczki - Poznań

Jeśli jednak przyjeżdżają Państwo do Poznania zaledwie na kilka godzin, a chcieliby zwiedzić to piękne miasto, powinniście skontaktować się właśnie z nami. Organizowane przez nas wycieczki po Poznaniu pozwolą Wam na odkrycie uroków tego miasta, oraz przede wszystkim poznać ciekawą historię Poznania. Oczywiście nasze opowieści dostosowujemy do wieku, wymagań i zainteresowań naszych Klientów.

Przykładowe trasy


Poniżej mogą Państwo zapoznać się z kilkoma proponowanymi przez nas trasami. Jeśli chcieliby Państwo poznać miasto od innej, bardziej tajemniczej strony to nie powinniście się wahać – skontaktujcie się z nami!

Trasa I

pokażemy Państwu rezydencje ważnych magnackich rodzin, opowiemy o rodzinach królewskich, które tu przebywały, pokażemy również miejsca związane z pobytami europjeskich cesarzy.
Trasa II
 
poznamy pałace położone blisko stolicy regionu, historię znanych rodów, fakty znane i nieznanie, oraz głęboko skrywane przez nich tajemnice.
Zobaczymy pałac w Rogalinie, Kórniku, będzie można skorzystać z rejsu statkiem, posłuchać opowieści o Białej Damie, popodziwiać rośliny z całego prawie świata w Kórnickim arboretum.
Trasa III
 
- kto, komu i za co i jaki wystawił pomnik, historia pomników dawnych, tych już nieistniejących, jak i tych, które możemy spotkać obecnie na placach i skwerach miasta.
Trasa IV
 
- czy wiesz skąd się wzięła nazwa miasta, a znasz genezę poznańskich koziołków, a może chcesz poznać historię króla kruków i tajemnicę wieży poznańskiego ratusza, wiedziałeś,że dawno temu Poznań też miał swojego smoka? Te i wiele innych legend, tajemniczych historii dowiedzą się Państwo i Wasze dzieci podróżując śladem poznańskich legend.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – osobistego, telefonicznego lub mailowego!